A karma különböző típusai mellett létezik a karma 12 törvénye is. Úgy gondolj rájuk, mint a karma játékszabályaira! Amint megérted, látni fogod, hogyan működik mindez. A karma 12 törvénye a hindu és a buddhista hitrendszerből származik. Ezekben a filozófiai rendszerekben a karma 12 törvénye egy eszköz a világegyetem energiaműködéseinek értelmezésére.
A karma 12 törvénye:
1. Az ok és okozat törvénye
Az ok és okozat törvényeként is ismert törvény kimondja, hogy bármilyen gondolatot vagy energiát adunk(sugárzunk) ki, azt kapjuk vissza – jót vagy rosszat. Olyan ez, mint a vetés és az aratás. Amint vetsz, úgy aratsz. Ha szeretetet és kedvességet ültetsz, azt kapod cserébe.
2. A teremtés törvénye
Mindegyik gondolatnak megvan az a képessége, hogy valóságot teremtsen, (és amikor ítélsz, akkor megítélnek).
A vágy (érzelmek hatalma), a gondolatok és a szavak ereje az a hő, amely életre ébreszti az alvó magot, és megadja számára azt képességét, hogy a magon keresztül megnyilvánuljon a teremtés hatalma. Ez a valódi és örök törvény vágyainktól függetlenül is működik. Ha gondolatokat vetünk (magvakat) és gyomokat (kétségeket és félelmeket) távolítunk el, akkor biztos, hogy a mag szárba szökken. Ha elménket –szorongás és félelem nélkül –felkészítjük az előttünk álló terem- tő munkára, az kétségtelenül valóra válik. A kezünkben van az a hatalom, amely lehetővé teszi számunkra, hogy uralkodjunk a körülmények felett, és tökéletessé építsük saját valóságunkat. Ez a gondolat hatalma, amely a teremtés törvényén nyugszik.
3. Az alázatosság törvénye
Ahhoz, hogy valamit megváltoztass az életedben, először el kell fogadnod azt, ami jelenleg létezik. Ez az alázat törvényének előfeltétele.
Az alázat azt jelenti, hogy egy vagy a világgal, a létezéssel, és nem azzal szemben fogalmazod meg vágyaid.
Az alázat az a világhoz való hozzáállásunk, ami mindent tartalmaz. Az alázat a szellem szerénysége; a büszkeség hiánya; szelídség. Az alázat nem gyávaság vagy gyengeség. Valójában a büszkeség a gyengeséget tükrözi, és az alázat felmutatása gyakran bátorságot és erőt igényel.
Ha alázatot mutatunk, kifejezzük a tiszteletünket önmagunk (és mások) iránt is, ha megalázkodunk, akkor a mások által elvártakat tiszteljük meg másokban.
Az alázat a lélek megnyitása a valóság előtt, az érzékelés integritása.
Az alázat nem az emberi akarat önpusztítása, hanem a megvilágosodásnak és az igazságnak való –minden szinten történő –alárendelődés.
4. A növekedés törvénye
Egyedül rajtunk áll, hogy élünk-e a tudatosság növelésének lehetőségével.
Gondolataink, eszméink megváltoztatásával átalakíthatjuk testünket, környezetünket, megváltoztathatjuk körülményeinket, előhívhatjuk azokat a tulajdonságokat, képességeket, adottságokat, amik potenciálisan már mind bennünk vannak, hogy ne csak azok legyünk, amit mások megnyilvánulásait, érzéseit értelmezve érzünk és gondolunk magunkról, hanem eredeti erőnket és isteni minőségünket visszanyerve a Teremtő alkotó részeivé váljunk. Amennyiben új programjaink a teremtői rendet valósítják meg – és kompatibilisek jelen személyiségjegyeinkkel, intellektusunkkal, életfeladatainkkal, hivatásunkkal, tevékenységünkkel, a kozmikus tervvel és személyes fejlődésünkkel – a „tudás, hit, cselekedet” életvezérlő-elveit használva futtathatjuk, majd telepíthetjük őket.
5. A felelősség törvénye
Mindannyian felelősek vagyunk mindenért, ami velünk történik, legyen az pozitív vagy negatív. A jót sikereink jutalmául kell felfogni, míg a rosszakat tükörként, amelybe belenézve megtud- hatjuk, mit kell még tennünk a teljesség (tökéletesség) felé vezető úton.
A negatívak közé tartoznak a boldogtalanságig fajuló személyes kapcsolatok, az anyagi nehézségek, a vallási konfliktusok és a betegség.
Ahogyan te magad betegségeket okozhatsz a testedben, úgy más nem is tudja azt helyrehozni.
A gyógyuláshoz azonban teljes felelősséget kell vállalni tested és elméd iránt.
Te magad vagy felelős a sorsodért, bármit is teremts, félelmet vagy kétséget –amik megijeszthetnek– vagy szeretetet és bátorságot, amik a legbecsesebb álmaid megvalósulásához vezetnek.
Noha a cél ugyanaz marad, felelős vagy azért, hogy megválaszd az utat, amely oda vezet.
6. A kapcsolódás törvénye
A kapcsolódás törvénye kimondja, hogy minden és minden ember valamilyen módon összefügg. A kapcsolat lényege nem az, hogy valamit kapj tőle, hanem az, hogy ezen a kapcsolaton keresztül kifejezd önmagad, bárki is legyen a párod. Fejezd ki magad boldog, nagylelkű, megbocsátó, tisztaszívű és szeretni tudó emberként, ami vagy valójában, csak ne mindig emlékeztesd erre a másikat!
Ne ess az „örök kapcsolat” illúziójába egyetlen emberrel sem, legyen az rokon, szerető vagy bárki más!
Ezek olyan lelkek, akik veled együtt járnak fejlődésük útján. Valahol az útjaitok kereszteződhetnek (talán hosszú ideig még), de mindezek ellenére ez csak a fejlődés része.
Az utak kereszteződésében mindig megtanulsz valamit. Miután a lecke befejeződött, megszűnik a fájdalmas (vagy szeretettel teli) kapcsolat.
7. Az erő törvénye
Az erő törvénye kimondja, hogy nem fordíthatod energiádat két dologra egyszerre. Ha egyszerre egy dologra koncentrálsz, sokkal többet érsz el, és még jobb eredménnyel.
Te teremted a saját életed. Nincs olyan erő, amely erősebb lenne nálad.
Erőd megmutatkozik azzal kapcsolatban, amit szeretsz, és azzal kapcsolatban is, amitől félsz.
Ami igazán erőssé tesz, az az őszinte hited önmagadban.
Az izmok nem teszik erőssé az embert, csak egy hitében edzett, bölcs és bátor szív.
Erőt adsz mindennek, amit megértesz.
8. Az adás és önzetlenség törvénye
A karma ezen törvénye az önzetlenségről szól.
Adhatsz anélkül, hogy bármit is várnál cserébe. Ha adsz, s valamiféle kölcsönösségre számítva felmerül benned a ragaszkodás az eredményhez, ez a ragaszkodás gátat szab a kívánságodnak.
Lehet-e örülni az anyagi gazdagságnak? Természetesen. Csak arról kell gondoskodnunk, hogy a dolgok minket szolgáljanak, és nem mi szolgáljuk őket.
A boldogság nem magában az adás cselekedetében rejlik, hanem abban, hogy nem azért adod a legjobbat, mert muszáj, hanem azért, mert akarod.
9. Az itt és most törvénye
Az itt és most törvénye a jelenlétről szól.
Ha túl keményen törekszel a céljaid elérésére, az nem irányíthatja oda az energiáidat, ahova irányítani szeretnéd –vagyis a „most” pillanatába.
10. A változás törvénye
A változás csak akkor lehetséges, ha az ember célja a tudatosság minőségileg új szintjének elérése.
Nem lehet megoldani egy problémát azzal a tudatossági szinttel, amely azt generálta.
Csak akkor kezdesz változni, ha rájössz, hogy halálosan belefáradtál az élet halálos iramába.
Nincs semmi állandóbb az életben, mint a változás.
Ha változhat valami, változzon! Ha nem változhat, vond le belőle a következtetést!
A változás elfogadása testi-lelki-szellemi-spirituális növekedésünk alapja. Az a képesség, hogy megnyisd magad, és szabadon engedd át magadon a legtisztább energiákat, nagy öröm és egyensúly forrása, mely utat mutat az egyre nagyobb erőkhöz való hozzáigazodás technikáihoz. Ha az energiamezőid úgy állítod be, hogy egyre több tiszta energiát fogadjon be, akkor egyre teljesebben élvezheted létezésed felbecsülhetetlen tapasztalatait.
11. A türelem és a jutalom törvénye
A türelem annak a megértése, hogy a manifesztációs mezőbe helyezkedve minden ember –koncentrált figyelemmel és teremtő akarata által– képes tudatosan irányítani minden anyagra vonatkozó gondolat, cselekedet, kívánság, szó mögötti energetikai mozgatóelvet úgy, hogy az a teremtő potenciálja erősségének megfelelő módon (és idő alatt előbb vagy utóbb) megvalósul.
Ez a karmikus törvény lényegében azt jelenti, hogy „a kemény, következetes, kitartó munka kifizetődik”.
Arról szól, hogy végezd el a munkát, és ne add fel a nagy céljaidat, még akkor sem, ha rögtön nem látsz előrelépést. Élj ennek a karmikus törvénynek megfelelően, ismerd el, hogy a nagy dolgok eléréséhez időre és kitartásra van szükség, ne add fel, ünnepeld meg magad, és élvezd ki az utazás során elért minden mérföldkő jutalmát!
12. A jelentőség és az inspiráció törvénye
A jelentőség és az inspiráció törvénye azt mondja:mindannyiunknak veleszületett joga és képessége értéket teremteni (és másoknak átadni). Egyedülálló kegyelmi ajándékainkat arra szántuk, hogy megosszuk a világgal, és pozitív hatást fejtsenek ki. Bármilyen kicsinek és jelentéktelennek is látszik a hozzájárulásunk a világhoz, ez fontos. Használd ezt a karmikus törvényt, amikor motivációra van szükséged! De ne feledd: csak azt kapod vissza, amit adtál.
- Késmárki László:A tudatosság kulcsa II. -
A spirituális önmegvalósítás nagy könyve Ankh kiadó 2023.
- - - - - -
A Karma és 12 törvénye - videó
forrás: Zsóri Péter Official