2015. január 31., szombat

Müller Péter: Élvezd a jelenedet



Tanulj meg vidáman várakozni. Egyél, igyál, élvezd a jelenedet, és ne rontsd el azzal, hogy türelmetlenül vársz valamit vagy valakit.

 Müller Péter

Ez egy ravasz, életművészeti tanács. Egy fontos mondat van benne: "Élvezd a jelenedet" - bármilyen hétköznapi is. Ha értéktelen, hamis gyöngyöket fűzöl egy szálra, az egész semmit se fog érni.
Az életünk: gyöngysor. Minden nap és minden óra egy-egy gyöngy rajta. Ha nem ragyog külön-külön mindegyik, vacak lesz az életed. Azt várni, hogy a holnap vagy a holnapután megváltja a jelenedet, hamis reménység és önbecsapás. Mert holnapután már újra várod a holnapot, és holnap a jövő hónapot és évet - ha nem tudsz teljes szívvel és lélekkel jelen lenni, soha nem jön el a beteljesülés. 

AZ "AKKOR" MOST VAN! Hidd el! - ez egy ősi szamuráj mondás.

Ők ezt olyan tökélyre fejlesztették, hogy még a következő percre sem gondoltak előre. Ebben az abszolút jelenlétben verhetetlenek voltak, mert az ellenfél nem volt jelen. Félt. Kalkulált. Tervezett. Vágyódott a nyerésre, és rettegett attól, hogy veszíthet. A bölcs szamuráj a pillanat abszolút ura volt.
Vidáman várakozni azt jelenti, hogy oly mértékben éled és élvezed a jelenedet, hogy valójában nem is várakozol.
Nem azért élsz, hogy túljuss valamin, hanem azért, hogy élj, és gyönyörködj a pillanatban. Lépj ki a mókuskerékből. Fújd ki magad. Ez egyébként nemcsak életművészeti, de spirituális tanács is."Ne aggodalmaskodj a holnap felől!" - mondja Jézus. Mert látja, hogy örökösen aggódsz valamiért. Nincs jelened. Nem éled, hanem végigvárod és aggódod az életedet. Ne tedd!
Még egy haszna van ennek a tanácsnak: hamarabb teljesülnek a vágyaid. Minden vágyunk akkor szokott teljesülni, amikor már nem is vágyódunk olyan nagyon. Nem vetted észre? Amikor már nemigen kell - megkapjuk.
Nem akkor és nem úgy, de valamilyen formában megkapjuk. Egyszer csak ott van. Néha olyan késve, hogy nem is emlékszünk rá, hogy ez a mi vágyunk volt. Maga a vágy ugyanis - a "kell!", az "akarom!" - késlelteti a megvalósulást. Amikor elengeded, megjön.
Ez a mágia egyik nagy titka.

- Müller Péter -

2015. január 30., péntek

A leglenyűgözőbb tény az Univerzumról


Amikor 2008-ban a Time magazin arról kérdezte, az univerzummal kapcsolatban mi a

legmeghökkentőbb tény, amelyet megosztana az emberekkel.

Dr. Neil deGrasse Tyson asztrofizikus, így fogalmazott:

 


Dr. Neil deGrasse Tyson



„Amikor felnézek az égre, és igen, tudom, hogy részei vagyunk ennek az univerzumnak, hogy 

benne vagyunk az univerzumban, de talán ennél a két ténynél sokkal fontosabb, hogy az 

Univerzum bennünk van.

Amikor ezen gondolkodom, felnézek az égre – sokan kicsinek érzik magukat, mert az univerzum 

nagy, és ők kicsik, de én nagynak érzem magam, mert az atomjaim azokból a csillagokból jönnek.”

 

(forrás: wikipedia.org)


Neil deGrasse Tyson amerikai asztrofizikus, író és tudományos ismeretterjesztő személyiség, jelenleg a Hayden Planetárium igazgatója, illetve az Amerikai Természettudományi Múzeum asztrofizikai részlegének kutatási munkatársa. Ő a műsorvezetője a 2014-ben indult Kozmosz: Történetek a világegyetemről című ismeretterjesztő sorozatnak, amely az eredeti, 1980-as, Carl Sagan által megalkotott Kozmosz: Személyes utazás című sorozat hagyományait viszi tovább.


A legmeglepőbb tény - Neil deGrasse Tyson - videó


2015. január 29., csütörtök

Az idő gyorsulása a Schumann rezonanciák függvényében



A Schumann rezonanciát a Föld természetes frekvenciájának vagy a Föld pulzusának is nevezik, értékét az az idő adja, ami alatt az elektromágneses sugárzás a gömb alakú kéreg belső felületén egy teljes fordulatot tesz meg. Bolygónkon ez az érték mindenütt 7,8 Hz volt, viszont mostanában emelkedik.




A bolygónkat körbeölelő elektromos mezőt, azaz a Föld felszíne és az ionoszféra által határolt gömbréteg elektromágneses sajátfrekvenciáit leírójáról Schumann-rezonanciának nevezzük. a jelenségkör természetes eszközként szolgál globális változások, időjárási folyamatok, zivatartevékenységek vizsgálatára.
Ezoterikus körökben a Föld pulzusaként emlegetjük és hallhatunk olyan információkat, ami szerint ez az érték, ami több ezer éven keresztül 7,8 Hz (másodpercenként közel nyolc ütés) volt, emelkedni kezdett. 1980 óta az érték lassan emelkedik és jelenleg már több mint 12 másodpercenként.

Ez kevesebb, mint 16 órának felel meg naponta, a korábbi 24 helyett, és tovább csökken. Ezért tűnik úgy, hogy olyan gyorsan telik az idő. A kevesebb óraszám és a rezgések nagyobb száma miatt a szervezetünk túl érzékennyé válik, allergia, fejfájás, influenza sújt bennünket.
Az emberi szervezet rezonanciája
Schumann azt állította, hogy minden élő szervezetnek szüksége van erre a mágneses térre a sejtek optimális működéséhez.




Különösen az emberi szervezet reagál nagyon érzékenyen arra, ha megszakad a kapcsolat ezzel a mágneses térrel. E kapcsolat megszakadása leginkább technikai hatásoknak, a légszennyezettségnek, a gépek által keltett elektroszmognak köszönhető. Az autók vagy a vasbeton épületek szintén akadályozzák a szabad áramlást.
Idegrendszerünk elektromos ingerek révén működik, ezáltal képes egész szervezetünket irányítani. Minden egyes sejtünk egy elektromos egységként képzelhető el, amely energiát ad le és vesz fel. Az emberi biológiai frekvencia, az agy által kibocsátott hullámok rezgésszintje, azonos spektrumban mozog a Föld frekvenciájával.
Ez az energia tehát szükséges a biológiai funkciók működéséhez, a szervi és sejtszintű fiziológiás folyamatokhoz, befolyásolja a DNS aktivitást, az idegrendszeri, neurológiai és mentális folyamatokat, és tulajdonképpen minden egyes sejtünk működését.
A NASA megfigyelései is igazolták azt a tényt, hogy az űrállomásokon, ahol a Föld elektromágneses hatása nem érvényesül, az emberek szervezetének belső egyensúlya felborul.
Időjárás változás, frontátvonulás
Mindannyian tapasztaljuk, hogy a szervezetünk működése, közérzetünk és hangulatunk függ az időjárástól, a frontátvonulástól. Ezekért a változásokért elsősorban a légköri elektromosság a felelős. Vihar előtt az elektromos tér gyorsan változik, és ennek olyan élettani és mentális hatásai vannak, mint például a fejfájás, nyugtalanság, izgatottság.




Az elektromágneses tér változásai különösen erősen hatnak az agyra és az idegrendszerre. A növények és állatok viselkedése is gyakran megváltozik a vihar előtt. Ez is azt mutatja, hogy szoros, elválaszthatatlan kapcsolatban és kölcsönhatásban vagyunk az elektromos légkörrel, s természetes energiamezőnk létfontosságú, mentális, fizikai, vagy érzelmi működésünk szempontjából.
Egyre többen panaszkodnak gyakori fáradtságra, kimerültségre, alacsony energiaszintre, idegességre, stresszes állapotokra, az egyensúly hiányára. A modern életstílus tele van stresszel és negatív környezeti hatásokkal melyek tartósan gyengítik a természetes emberi energiamezőt. Ehhez hozzájárul a gyenge tápanyagbevitel, valamint a minimális mennyiségű élő, nyers étel fogyasztása, ami energiamezőnket erősíthetné.

Gyógyítás és az agyhullámok

Az emberi agy elektromos áramainak EEG-vel történő mérései megállapították, hogy agyunk 1-20 Hz közötti elektromágneses hullámokat termel. Az orvostudomány ezt a spektrumot négy főbb tartományra osztja.
A delta-hullámok (1-3 Hz) az álom nélküli mélyalvásban és a komatózus állapotokban jellemzőek.
A théta-hullámok (4-7 Hz) azokra az alvási fázisokra jellemzőek, amikor álmodunk.
Az alfa-hullámok (8-12 Hz) a nyugalmas ébrenléti állapotokban lépnek fel (pl. meditáció során, röviddel az elalvás előtt, illetve közvetlenül az ébredés után).
A béta-hullámok (13-20 Hz) a normális ébrenléti állapotra jellemzőek.
A Schumann-frekvencia (7,8 Hz) az agy alfa és théta-állapotának határán helyezkedik el. Ez az agyfrekvencia jellemző a legtöbb emlősállatra is.

Dr. Robert Beck atomfizikus a világ különböző tájain mérte a természetgyógyászok, hittel gyógyítók, médiumok agyhullámainak frekvenciáját. Megállapította, hogy a gyógyítás pillanatában a gyógyító módszertől függetlenül minden természetgyógyásznál az agyhullámok azonosak, éspedig alfa-szintűek. Arra a következtetésre jutott, hogy a gyógyítók agyhullámai a gyógyítás pillanatában szinkronba kerülnek a Schumann-hullámokkal, mind a rezgések, mind pedig a fázisok terén. Ez annyit jelent, hogy az agyhullámok ugyanazon a frekvencián és ugyanazokban az időpillanatokban lüktetnek, mint a Föld Schumann-hullámai.


Dr. John Zimmerman, a renói Bio-elektromágneses Intézet (Nevada) alapítója és elnöke mélyrehatóan tanulmányozta a mezők egyesítését, valamint a gyógyítók tapasztalatait. Megállapította, hogy a gyógyítók voltaképpen rácsatlakoznak a Föld energetikai mezejére. Rájött, hogy ha a gyógyító ilyen kapcsolatot teremt a Schumann-hullámokkal, akkor agyának jobb és bal féltekéje egyensúlyi állapotba, alfa-szintre kerül. Amikor a gyógyító energetikai kapcsolatba lép a beteggel, annak agyhullámai is alfa-szintre jutnak, szinkronizálódnak a gyógyítóéval. A páciens tehát a gyógyító közvetítésével „rácsatlakozik” a Schumann-hullámokra, és lehetősége nyílik arra, hogy ebből az óriási energiaforrásból energiát nyerjen.
A gyógyítók tehát tevékenységük során tulajdonképpen képesek energiát nyerni a Föld mágneses mezejéből. Ez a folyamat a mezők egyesítése. És vajon erre mi is képesek lennénk, ha időt szánnánk a meditációra és tudatosságunk fejlesztésére?
(forrás:ÉljünkTudatosan)

 


2015. január 28., szerda

A „Miatyánk" egy kicsit más szemmel




Külön kitérőt érdemel a kereszténység alapimájának, a Miatyánknak viszonya a csakrákkal. Amikor valaki ezt a fohászt  mondja, képzeletben haladhat a test elülső oldalán, egyik energetikai gócpontról a másikra, a következőképpen:




Korona-csakra - „Miatyánk, aki a mennyekben vagy". 

Az Atya országa a fejtető. Akkor élhetjük át ezt a tudatállapotot, ha a szahaszrára nyitott.  Szenteltessék meg a Te neved, jöjjön el a Te országod". A Szent Szellem bennünk történő megelevenedésének óhajtása. Vonuljon be tudatunkba a nyugalom, béke, szeretet, végtelenség, (vö. Óm Shanti) A szikh vallás hívei egy érdekes hasonlattal élnek: „Amikor a Nám (Ige) sasmadara leszáll, a bűnök apró verebei szétrebbennek.

Homlok-csakra - „Legyen meg a Te akaratod, miként a mennyben, úgy a földön is."  

Az akarati központ a homlok. De itt a felsőbb akaratról van szó, amely meg akar nyilvánulni bennünk és általunk, engedjük meg neki. Mindenképpen az Ő akarata érvényesül, ne ellenkezzünk, (hordozzuk kisebb-na- gyobb keresztünket) A mesterek azt tanítják, hogy amikor az adzsna, vagyis a harmadik szem kinyílik, vele együtt felélednek az alsóbb erőkörök is. Ez az a mód, ahogyan a földön (tehát a fizikumban) beteljesül a Legfelsőbb Akarat. Az evangélium szerint: „Ha a te szemed tiszta, az egész tested tiszta." Ugyebár ez a tisztánlátás centruma is. (és a teljességben, az egészben meglátszik, hogy ez így jó!)

Torok-csakra (éter elem) - „Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma." 

A magyar fordításában szereplő mindennapi kenyér az eredetiben ténylegesen szuperszubsztanciálisként szerepel, vagyis a legfinomabb prána megnyilvánulását kérjük. A kundaliní mesterek leírják azt a rendkívül szubtilis energiát, amely a szórna csakrából árad. Amikor sikerül végre a torokban megállítani, a jógi egy kivételesen finom, édes ízt érez és képes lesz szinte kizárólag az energiával táplálni a testét.  Más szavakkal, a tökéletes önátadás révén megnyilvánul a tökéletes Gondviselés.
Szív-csakra (levegő elem) - „Bocsásd meg a mi vétkeinket."

Az előző erőközponttal együtt szattvikus minőséget hordoz, amely a tisztánlátáshoz nélkülözhetetlen. A könyörgés arra irányul, hogy a magasabb tudatosság fényében képesek legyünk felismerni a cselekedetek személytelen természetét, és vessünk véget a téves önidentifikációnak. Mindaddig, amíg egy test-elme komplexumnak tekintjük magunkat, jelen lesz a bűn eszméje és az ezt kísérő önvád.65 Ha valaki csak úgy tudja ezt elfogadni, hogy mindenképpen egy rajta kívülálló, transzcendens hatalom ítélkezik felette és ténylegesen az Ő megbocsátását szükséges elnyerni, az is rendben van, így is működhet.  Hiszen egy ilyen magasrendű ima, mint a Miatyánk, mindenképpen a tisztaság ideájához kapcsol bennünket.
Köldök-csakra (tűz elem) - „Miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek."

Ez is összefügg annak helyes megértésével, hogy a folyamatokban és tettekben nincs semmiféle személyes tartalom. A harag és neheztelés csak úgy távozik tőlünk, ha felhagyunk azzal, hogy másokhoz a tetteik alapján viszonyulunk. Az ind hagyomány a manipúra csakrához az asztrológiai planéták közül a Napot társítja. Ennek alacsony megnyilvánulási szintje az ego, amelyik folyton reagál a történésekre. Úgy érezzük, bennünket bántottak meg, minket ért sérelem, nekünk okozott szenvedést valami szörnyűséges alak. Magas oktávon viszont a tisztánlátás szellemi fénye érvényesül, amelyik az „Uram bocsáss meg nekik, hisz nem tudják mit cselekszenek" hozzáállá-sában ölt testet. Nem könnyű ezt őszintén, szívből kimondani, tényleg magasabb rendű impulzusok szükségesek hozzá. A szenteknek viszont ez az alapvető tudati tendenciája. Ők úgy látják, hogy csupán az emberi tudatlanság áramlik át egy bizonyos formán, mindegy hogy hívják azt a formát. Más szavakkal, elítélik a bűnt (a helytelen tetteket), de nem ítélik el a bűnöst (az elkövetőt).
Szakrális-csakra (víz elem) - „És ne vígy minket a kísértésbe."

Vagy kicsit korszerűbben, ne engedj minket kísértésbe esni, adj erőt ahhoz, hogy kellőképpen éberek legyünk. A szvádhisthánát a nemiség centrumaként szokták emlegetni, de ennél jóval tágabb a jelentésköre. Mindenféle tendenciát magába foglal, ami a vak vágyak és az illúzió világa felé húz, és akadályozza a szellemi fejlődést. Talán titkon azt is üzeni, hogy erényeinkkel szemben legyünk gyanakvóak, mert ez az Erő megleckéztethet minket.
Gyökér-csakra (föld elem) - „De szabadíts meg a Gonosztól."
Természetesen a bennünk lévő, a múládhárában szunnyadó gonosztól. Megint csak egy modern fordulattal élve, adassék számunkra valamiféle támogatás a személyes tudattalan árnyainak feltisztításához. „Légy segítségemre! Maradj velem! Köss össze a Végtelennel!"
Záróakkordként pedig - amikor a „...tied az ország, a hatalom és a dicsőség" szavakat mondjuk, mintegy visszacsatolásként a gerincoszlop hátsó felén felvihetjük a figyelmet a legalsó erőközpontból a legfelsőbe.

(Hornyák Károly: Metafizikai összefüggések- ezotop.hu)


2015. január 26., hétfő

Gondolkodjunk, de mégis hogyan?



Tallózzunk még egy kicsit a múltban és próbáljuk meg “kézzelfoghatóvá” tenni újra és újra azt, amit talán a legnehezebb. Mi is vár ránk, mi az, amire egyre többen hívják fel a figyelmet? Emlékezzünk, hogy változhassunk, mert a kibontakozás legnagyobb kalandja vár ránk. Lelkek milliói születtek meg csak azért, hogy ami más korban nem sikerült, azt most beteljesítsék. Megszívlelendő sorokat válogattunk, melyek szintén és következetesen azt a témát boncolgatják, ami már túl van a “miérteken”.  Fogadjátok szeretettel.




Louis de Broglie írja : „Sohasem szabad megfeledkeznünk róla, milyen korlátozottak lehetnek még mindig ismereteink, és milyen váratlan gyarapodásra számíthatunk. Ha az emberi civilizáció fennmarad, néhány évszázadon belül a fizika éppannyira fog különbözni a miénktől, mint a miénk Arisztotelészétől. Meglehet, hogy azok a kiszélesített fogalmak, amelyekig akkorra eljutunk, lehetővé teszik, hogy egyetlen szintézisbe foglaljuk az összes fizikai és biológiai jelenséget, s mindegyiknek meglesz benne a maga helye. Ha az emberi gondolkodás valamilyen biológiai mutáció hatására esetleg akkorát fejlődik, hogy eljut odáig: a maga igazi fényében láthatja majd azt, amiről még nekünk bizonyára fogalmunk sincsen, vagyis azoknak a jelenségeknek az egységét, amelyet mi a »fiziko-kémiai«, a »biológjai« vagy éppen a »pszichikai« jelzővel különböztetünk meg.”

És ha ez a mutáció már végbement? Az egyik legnagyobb francia biológus, Morand, a nyugtató feltalálója lehetségesnek tartja, hogy az emberiség hosszú történetében mindig voltak mutánsok : „A mutánsokat többek közt Mohamednek, Confuciusnak, Jézus Krisztusnak hívták…”És talán még sok hozzájuk hasonló van. Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy abban a fejlődő korszakban, amelyben éppen vagyunk, a mutánsok nem tartják szükségesnek, hogy példát mutassanak, vagy valamilyen új vallást hirdessenek meg. Most nem az a dolguk, hogy az egyénhez szóljanak. Az sem lehetetlen, hogy úgy vélik, az a szükséges és hasznos, ha emberiségünk a közösség irányában fejlődik. Végül az sem lehetetlen, hogy szükségesnek tartják kínzó vajúdásunkat, sőt szerencsésnek tartanának valamilyen nagy katasztrófát, amely siettetné annak a szellemi tragédiának a tudatosítását, amely az emberjelenség a maga egészében. Hogy cselekedhessenek, hogy kialakuljon az az áramlat, amely talán mindannyiunkat valamilyen ultraemberi formához sodor, amivel ők már tisztában vannak. Úgy gondolják, rejtve kell maradniuk, titokban tartani, hogy köztünk vannak, amíg a látszat ellenére és talán az ő jelenlétüknek köszönhetően kimunkálódik az új világ új lelke, amelyet mi a magunk részéről teljes erőnkből szeretetnek nevezünk.

Hivatalos lélektanunk kétféle tudati állapotot vesz tudomásul: álom és ébrenlét. De az emberiség kezdetétől napjainkig rengeteg tanúbizonyság van arról, hogy létezik az ébrenlét állapotánál magasabb rendű tudati állapot. Haldane minden bizonnyal az első modern tudós volt, aki elhatározta, hogy tárgyilagosan vizsgálja a szupertudat fogalmát. Nagyon jól tudjuk, hogy feltevésünk értelmében létezik egy racionalista, pozitivista embertípus, amelyik rögtön sündisznóállásba merevedik, mihelyt irodalomban, bölcseletben vagy tudományban ki akarunk törni arról a területről, amelyen belül a tudat a megszokott állapotában működik.  A lényeg az, hogy megtudjuk: vajon az ember feltáratlan régióiban vannak-e finom szerkezetek, értelmét kiszélesítő erősítők, van-e ott valamilyen tökéletes felszerelés ahhoz, hogy meghódítsa és megértse a világegyetemet, hogy meghódítsa és megértse önmagát, hogy felvállalja egész sorsát?
Ha a modern ember felfogja, milyen fontos a tét – ami már nem várathat sokáig magára -, bizonyára más módszereket is talál.

A legújabb tudomány bizonyítja, hogy az egész agynak tekintélyes része még „ismeretlen terület”. Olyan hatalmak székhelye, amelyekkel nem tudunk élni? Gépterem, amelynek működését nem ismerjük? Valamilyen közeli mutációra várakozó szerkezetek? „Akkor felfedeztem, olyan eszközök révén, amelyeket csupán kevéssé ismerek, az események visszafordításának titkát. Olyan ez, mint az úszás. Ha egyszer elkaptuk a mozdulatot, soha többé nem felejtjük el. De elsajátítása állandó gyakorlást igényel, és a szellem vagy az izmok egyfajta akaratlan görcsbe rándulása szükséges hozzá. Bizonyos vagyok benne: nincs ember, aki pontosan tudná, hogyan győzte le először az úszás nehézségét, és egészen bizonyos, hogy maguk a legtudósabb látnokok sem tudják megmagyarázni másoknak a titkot, hogyan kell visszafelé menni az időben.” Mint Fred Hoyle és mint sok más angol, amerikai vagy orosz tudós, Eric Temple Bell (John Taine álnéven) fantasztikus esszéket vagy regényeket ír. Igazán ostoba az az olvasó, aki ezt csak a nagy szellemek szórakozásának tekinti. Hiszen ez az egyetlen mód, hogy közrebocsássanak egynémely olyan igazságot, amelyeket a hivatalos filozófia nem fogad el. Mint minden forradalom előtti időszakban, a jövő gondolatait suba alatt közlik. 1960-ban a „science fiction” mű borítója a suba. Ráadásul ma már azt is tudjuk, hogy általában az ember még a legbonyolultabb intellektuális művelethez is csupán agya egytizedét használja. Képességeink legnagyobb része parlagon marad. Valószínűleg ezt jelképezi az elrejtett kincs időtlen idők óta élő legendája. Legalábbis ezt állítja Gray Walter angol tudós korunk egyik meghatározó művében, Az élő agyban. Egy másik művében, amely anticipáció és megfigyelés, bölcselet és költészet keveréke, Walter azt állítja, hogy az emberi agy lehetőségeinek bizonyosan semmi sem szab határt, és hogy gondolatunk majd egyszer ugyanúgy fogja feltárni az időt, mint ahogyan most feltárjuk az űrt. Ezzel a látomásával Eric Temple Bell matematikushoz kapcsolódik, aki Az időmúlása című regénye hősét azzal a képességgel ruházza fel, hogy a kozmosz történetét átszelve tud utazni.

Maradjunk a tényéknél. A szuperéber állapot jelenségét a halhatatlan léleknek tulajdoníthatjuk. Ez a gondolat évmilliók óta rendelkezésünkre áll, csakhogy semmivel sem vitt előbbre bennünket e téren. De ha valóban nem tágítunk a tényektől, s arra a megállapításra szorítkozunk, hogy a szuperéber állapot fogalma az emberiség állandóan visszatérő vágya, az nem elegendő. Elvégre a vágy egészen más. A kínzás elviselése, a matematikusok ihletett pillanatai, a jógik elektroencefalogramjaiból leszűrhető tények és más bizonyítékok súlya alatt el kell ismernünk, hogy az ember a köznapi éber tisztánlátáson kívül valamely más állapotba is el tud jutni. Erről az állapotról mindenki a tetszése szerinti feltevést választja, isteni kegy vagy a halhatatlan én ébersége. Tetszése szerint valamilyen „vad” úton szerzett tudományos magyarázatot is kereshet.

A fizikában a részecskék hullámmozgásának felfedezése adta meg a kulcsot a modern korhoz. És itt is nyilvánvaló a dolog. Einstein azt írta: az energia egyenlő mc2-tel; az m a fény tömege, a c a sebessége. Mégpedig 1905-ben. 1900-ban Planck azt írta: az energia egyenlő hf-fel; a h állandó, az f a rezgésszám. 1923-ig kellett várni, míg Louis de Broglie, ez a kivételes zseni rájött, hogy a kettő közé egyenlőségjelet tegyen és leírja: hf=mc2. A gondolat cammog, még a legnagyobb szellemek esetében is. Nem tud úrrá lenni a tárgyon. Még egy példa: a XVIII. század-végétől azt tanítják, hogy a tömeg egyszerre jelenik meg a kinetikus energia képletében (e: 1/2mv2) és Newton nehézkedési törvényében (két tömeg vonzási ereje a távolság négyzetével fordítottan arányos).

Miért kell megvárnunk, amíg Einstein rádöbben, hogy a tömeg szónak mind a két klasszikus képletben ugyanaz a jelentése? Mindjárt következik belőle a relativitás. Miért csak ez az egyetlen szellem észlelte ezt az intelligencia történetében? És miért nem észlelte rögtön, miért kellett hozzá tízesztendős vad kutatás? Mert gondolkozásunk egyetlen térkép, egyetlen, újra meg újra kezdődő ösvényén halad. És valószínűleg az újításokat elfelejtik, azután újra felfedezik. Mégis úgy látszik, lehetséges, hogy a szellem az ösvény fölé emelkedjék, s ne bandukoljon, hanem repüljön, mint a madár vagy a repülőgép, és teljes képet kapjon. Ezt nevezik a misztikusok „éber állapotnak”.




Vajon egy vagy többféle éber állapot létezik? Minden jel arra vall, hogy több állapot létezik, mint ahogyan több repülési, magasság is. „Az első fokozatot nevezzük zseninek. A többieket nem ismeri és legendának tartja a tömeg. Trója is legenda volt mindaddig, amíg az ásatások fel nem tárták, hogy valóban létezett,” Ha az emberben megvan a fizikai lehetőség, hogy elérje ezt vagy ezeket az éber állapotokat, élete fő célja csakis az lehet, hogy felkutassa e lehetőség eszközeit. Ha agyamban megvannak a szükséges gépek, ha ez az egész nem csupán vallásos vagy misztikus találgatás, ha ez az egész nemcsak „kegyelem”, nemcsak „mágikus beavatottság”, hanem meghatározott technika, meghatározott belső és külső magatartásforma, amely képes lehet rá, hogy elindítsa ezeket a gépeket, akkor belátom, hogy egyetlen vágyamnak, legfőbb feladatomnak az éber állapot elérésének, a száguldó szellem elsajátításának kell lennie. Az emberek nem azért nem összpontosítják minden erejüket erre a kutatásra, mert „könnyelműek” vagy esetleg „rosszak”. Ez nem erkölcsi kérdés. Ebben az ügyben semmire sem megyünk holmi kis jóakarattal, holmi kis erőfeszítéssel. Lehet, hogy agyunk magasrendű szerkezetei csak akkor használhatók, ha maga az egész (egyéni, kollektív) élet is szerkezet, az egészet úgy kell tekinteni és végigélni, mint az érintkezés megteremtését. Az embernek azonban nem lehet az egyetlen célja az éber állapot elérése, mert a társadalmi élet nehézségei, a fennmaradás anyagi feltételeinek biztosítása miatt nincs szabad ideje efféle foglalatosságra. Nemcsak kenyérrel él az ember, de napjainkig civilizációnk még azt sem tudott mindenkinek nyújtani.

Amilyen mértékben a műszaki fejlődés lehetővé teszi, hogy az ember fellélegezzen, a „harmadik állapot”, az éberség, a hipervilágos tudat kutatása lép egyéb vágyak helyébe. Végül is az emberi jogok közé fogják sorolni az erre irányuló kutatásban való részvételt. A következő forradalom lélektani lesz.
 Louis Pauwels – Jacques Bergier

Talán már nem olyan nagy titok, hogy a dolgokat “belülről” kiindulva tudjuk csak megváltoztatni. Erre épülnek az a mostanában egyre teret nyerő irányzatok is, mint például a Hoponopono, de talán erre hívta fel a figyelmet a Mátrix című film is, amit tegnap kaptam el az egyik csatornán. A végén belülre engedi, magába fogadja az információt és azt, amit kívül szeretne legyőzni, de csak magában feldolgozva tudja fénnyé változtatni. – Ez pedig nem a külvilág és mások elleni harcról szól. Aztán volt még egy párbeszéd az Orákulum, meg az Építész között. Valahogy így hangzott; “És mi van a többiekkel? – Milyen többiekkel? – Azokkal, akik szintén menni akarnak. – Azok, nyilván mehetnek…”

Ahhoz viszont hogy oda elérjünk, ahová mehetünk, nem a lábunkat kell használni. – Össznépi szokás lett, hogy menekülünk nagyon sokan nagyon sokfelé, ahol úgy gondoljuk, hogy jobb lesz… Lehet menni, de az út valójában “befelé” vezet és a dimenzióváltás szempontjából értelmezve, ez a külső ellenség vetítése helyett egy belső változást jelent, ha tetszik, ha nem.
Rendszeresen ott akadunk el, hogy; “Ezt, vagy azt csináljuk?” a legfontosabb kérdés. Ez pedig nem fog hozni megváltást. A technológia már elérkezett arra a pontra, hogy segítségével is tudjuk emlékeztetni a tudatunkat, tapasztalásokon keresztül azokra a működési lehetőségekre, amelyek kiválthatják, okafogyottá tehetik elavult viselkedési mintáinkat. Az Intenzitástant szintén a hatvanas években fogalmazta meg Wictor Charon.
Azt írja,hogy ezeket a “feladatokat” olyan mértékben oldjuk meg, amilyen tempóban az egyéniségek szellemi energiái a felső létsíkok félanyagi régióiban kiterjednek. És hogy a térszemlélet szinkronizmusa megnyitja az ember útját a hiperkozmikus világok felé.

- Ehhez pedig folyamattá kell tenni, hogy az agyunk hétköznapi tudattal nem megismerhető tartományait gyakoroljuk. A Charon Intézetben képességfejlesztéssel, illetve azoknak a síkoknak, a megismerésével foglalkozunk, ahonnan a képességek származnak. – Működési mechanizmusokat helyezünk előtérbe, s ennek használata, ismerete, jóval nagyobb kapcsolási sebességet tesz lehetővé. Az egyéni tapasztalás nélkülözhetetlen. Ez különösen javallott, annak a szenzitív, és hiperaktív emberfajtának, mely képes átlátni: változó korunk segélykiáltásait, és szépségét. Az egyensúlyra való törekvés, e feszültséggel teli kor automatikusan jelentkező, megváltási lehetősége. S ezt mindenki csak alanyi jogon valósíthatja meg. Ez ma már alapkérdés. Az Intenzitástan, mint szellemi küszöb, feltételez egy-fajta terhelhetőséget. Az Intenzitástan energetikai szabályozása, nem történhet szubjektív állapotokból, ugyanis elveszítené kompetenciával rendelkező létjogosultságát. Manapság a sokirányú képességek, szinte elviselhetetlen terheket is jelenthetnek. Ezek  egyéniség-koordináció által, megfelelő mederbe terelhetők.

Lényegi dolog, hogy a szellemi láng intenzitása, egyre inkább, felismerhetővé, majd irányíthatóvá válhasson úgy térben, mint időben. A működési mechanizmusok ismeretében, lehetőség nyílik arra, hogy ne hamvassza el „hordozóját”, s ne perzselje közvetlen környezetét. Az egyéni, gondolati kreativitás, mint energia, törvényszerűen jelent meg a mindennapokban is.  A gondolkodás dimenzionális kitágítása, mint lehetőség mindnyájunkban megvan. – Bennünk szunnyadó képesség.

(Murzsicz András - charoninstitute.wordpress.com)


2015. január 25., vasárnap

A Vatikán nem cáfol – Szűz Mária megjelent többszáz híve előtt! 2:05-től teljes alakban látható



Hosszú felvétel Szűz Mária megjelenéséről, teljes alakban 2:05-től látható, de tényleg érdemes az elejétől vagy legalább 1:30-tól nézni, hanggal !!!. Eddig teljesen egyedülálló és kivételes felvétel.


Egyes vallási vezetők szerint aggodalomra adhat okot a Szent Család tagjainak egyre sűrűsödő megjelenése a hívők előtt, ilyesmi ugyanis nagyobb globális változások bekövetkeztét szokta jelezni . Korábban Jézus jelent meg nagyon hasonló körülmények közt, nagyon hasonló fényjelenség kíséretében.
(forrás: hirnap.info)

"Szűz Mária" megjelenése 2011. április 20-án - videó

2015. január 24., szombat

Az Univerzum egy óriási agy?



Azt a gondolatot, hogy az univerzum egy hatalmas agy, számtalan kutató felvetette már, és évtizedek óta  foglalkoztatja a sci-fi írókat is. Most pedig bizonyítékot nyert ez az elmélet.


A két fotó hasonlósága egyértelmű. A bal oldalin agyunk egy sejtjének részletei láthatók. A jobb oldalin a Világegyetem egy részlete (a sárga mag nem más, mint galaxisok halmaza)

A tanulmány szerint, amit a Nature’s Scientific Reports adott ki, azt írják, hogy az univerzum ugyanúgy növekszik, mint egy gigantikus emberi agy – az elektromos kisülések az agysejtek között ugyanúgy néznek ki, mint a táguló galaxisok. Egy számítógépes szimuláció kimutatta, hogy a természetes növekedési dinamika - ahogy a rendszerek fejlődnek – ugyanaz az összes rendszerben, ami lehet az internet, az emberi agy, vagy az egész univerzum.

A tanulmány egyik szerzője Dmitri Krioukov - a san diego-i Kalifornia Egyetemről – azt mondta, hogy bármennyire is különbözően jelennek meg ezek a rendszerek, nagyon hasonló módon fejlődnek. A tanulmány olyan mély kérdéseket vet fel, hogy hogyan működik az univerzum – mondta Krioukov.
Fizikusként elmondhatom, hogy ez egy közvetlen jel arra nézve, hogy még mindig nagy hiányosságaink vannak arról, hogy a természet hogyan is működik Krioukov - mondta a Space.com kutató oldalnak
Rájöttek, hogy a szimuláció abszolút tükrözi azt, hogy hogyan is működnek a hálózatok. Néhány láncszem a csomópontok között limitált növekedést eredményezett, míg más csomópontoknál számos különböző kapcsolat jött létre. Például vegyük azt, hogy sok kapcsolat limitált és hasonló is – mint egy ember, aki szereti a sportot, és sok sporttal kapcsolatos honlapot látogat meg-  és vannak nagyobbak is, amik rengeteg kapcsolatot létesítenek a hálózat többi részével, mint a Google vagy a Yahoo kereső.
Sokkal nagyobb hasonlóság van a kicsi és a nagy között, mint hinnénk, mert ugye látszólag eddig nem láttunk hasonlóságot. Hermész Triszmegisztosz már több ezer évvel ezelőtt megállapította, hogy amint fent, úgy lent, és amilyen a makrokozmosz, olyan a mikrokozmosz. Ez azt jelenti, hogy semmi sem működhet másként, mint ahogy azt a nagy egység, a makrokozmosz engedné.

Egyre jobban közelít a tudomány ahhoz a szemlélethez, amit már több ezer éve a filozófusok és mesterek is mondanak, több ezer előadásban hallhatjuk és olvashatjuk könyvekben, hogy az univerzumban vannak törvények, olyan összetartó energiák - amiket a kvantum fizikusok is jó ideje kutatnak és nullponti mezőnek hívnak– amik arra engednek következtetni, hogy a világegyetemben minden egy, egy gigantikus organizmus az egész. Még Albert Einstein is azt mondta, hogy van egy intelligens mező, ami irányítja és kormányozza a részecskéket az egész világunkban.

Mivel tudjuk, hogy véletlenek nincsenek, és rendkívül precíz módon működik a szinkronicitás a világunkban, ezért nem csodálkozunk azon, hogy Grandpierre Attila most adta ki az újraformázott könyvét, ami az Élő Világegyetem Könyve címet viseli.  A könyvben a kirajzolódó egységes kép még jobban megvilágítja, hogyan fedezhetjük fel magunkban a Világegyetem hajtóerőit és hogyan ébreszthetjük fel a bennünk lappangó életerőt.

A materializmus miatt a társadalmunk nem ebbe az irányba fejlődött, hiszen eltávolodtak egymástól az emberek, évek óta ellenkező tendenciát mutatnak a tapasztalataink itt a Napi Elemózsiában, hiszen egyre több ember kapcsolódik a másikhoz, alapítanak közösséget, ökofalut, és rendezkednek be egy olyan új világba, ahol nem az egyén van a fókuszban, hanem a közösség. Milyen szépen el lehet játszani ezzel a szóval KÖZÖS-S-ÉG. Vagyis közös ég alatt élünk, együtt utazunk egy hatalmas organikus űrhajón, amit Földnek hívunk és ahhoz, hogy betöltsük a kozmikus rendszerekben a szerepünket, jó agyközpontként kell összeműködnünk.

Az emberiség megérett a változásra, és a tudatosodásra, hiszen minden információ, amit bejuttatunk a tudatunkba, az elkezd létrejönni valahol a világban. Emiatt minden gondolatunk nagy felelősség, mert nem csak a saját, hanem az egész bolygó jövőjét formázzuk azokkal.
(forrás: http://napielemozsia.hu)

Grandpierre Atilla - Az Élő Világegyetem Könyve - videó

2015. január 23., péntek

Kik a fénymunkások? Mik a jelei annak, hogy te is az vagy?



Belső késztetést érzel arra, hogy a világot egy szebb és jobb hellyé tedd? Érzed, hogy fontos szereped van abban, hogy segíts másokon? Nos, akkor lehetséges, hogy te is fénymunkás vagy.




A fénymunkások (vagy fényküldöttek) azok, akik még születésük előtt vállalták, hogy önerőből segíteni fogják a világot, megszabadítják az embereket félelmeiktől. Ők valódi szakrális feladattal születnek a világra. Van, hogy nem emlékeznek a vállalt feladatra, ezért szoronganak, elveszettnek érzik magukat, vagy éppen félnek.

A fénymunkásoknak van egy olyan erős érzésük, hogy pozitív energiát kell adniuk a világnak. Spirituális tehetségüket és képességeiket használják ahhoz, hogy terjesszék a szeretet érzéséhez kötött isteni bölcsességet, a szabadságot, az önmegismerést, az önuralmat, hogy egyre közelebb legyünk a tiszta szeretettel teli pozitív energiákhoz.

Ha környezetedtől gyakran kapsz olyan jelzőket, hogy „tiszta lelkű” vagy aki inspirálja őket, aki felmelegíti szívüket, energiát adsz, ha padlón vannak, akkor elképzelhető, hogy fénymunkás vagy ezen a Földön, és lehet, hogy épp ez a te feladatod itt lent.

Egy fényküldött másnak érzi magát a többieknél és olyan embereket vonz életébe, akiknek segíteni fog felismerni és túllépni problémáikon, olyan élethelyzeteket vagy történéseket vonz magához, ahol puszta jelenlétével békét és harmóniát sugároz.

Alább olvashatsz néhány támpontot, vagy jelet, ami alapján következtethetsz arra, fénymunkás vagy-e vagy sem:

1. Érzékeny lelkű vagy

 

A fénymunkás lelke nagyon tiszta, ezért a másoktól jövő negatív gondolatokat nehezére esik értelmezni, megérteni. Ugyanígy nagyon nehezére esik olyan emberek társaságában lenni, akikből olyan erős érzelmek sugárzanak, mint a harag, a félelem vagy a düh. Életében mély nyomot hagynak a negatív események, fáradtabb és levertebb lesz ezek miatt, érzi az öngyógyítás szükségességét, hogy újra helyreállítsa energiaszintjét.

2. Természetesnek gondolod az egyedüllétet

 

A fénymunkás gyermekkorától fogva különcnek, magányosnak tűnhet, vagy egyszerűen csak érthetetlen mások számára. Az élet kihívásait és bizonyos változásokat átélve ebben a magányban látja a megoldást.
Nagyon érzékeny lévén, és mivel könnyen magába szívja környezete negatív, mérgező energiáit, fontos neki a rendszeres egyedüllét. Ez a befele fordulás vagy introvertált állapot nem egy személyiségtípus része, hanem a fénymunkások egyik fontos és alapvető útja.
A fénymunkás a magányban tud megválni a felszívott energiáktól és újra feltöltődni erővel.

3. Együttérző vagy

 

A fénymunkásnak mindig nagy szüksége van a világ megértéséhez való érzékre, ezért sokszor azért találja szemben magát nehéz élethelyzetekkel, hogy ezt a képességét erősíthesse. Minden egyes helyzetben növekszik együttérzésük, ami a másik felet is pozitívan befolyásolja.

4. Erős vágyat érzel arra, hogy segíts másokon

 

Empatikus jellemükből adódóan a fénymunkások gyakran olyan szakmát választanak, amelyeken keresztül hozzájárulhatnak a világ jobbá tételéhez: asszisztensek, szülésznők, orvosok, tanítók vagy tanárok, terapeuták, tűzoltók.

5. Tiszteled és becsülöd az élet spirituális értelmét

 

A fénymunkásoknak széles látóköre és világnézete van. Rájöttek, hogy ők egy nagy gépezet kis csavarjai, akik a Teremtő isteni tervének részesei, és tudják, hogy létezésükkel pozitívan befolyásolják a világot. Spirituális kapcsolatban vannak minden történéssel és élethelyzettel, tudják, hogy azok helyesek és előző gondolatok vagy tettek eredményei.
A világi pusztításokat látva (erdők kivágása, fegyveres konfliktusok vagy támadások, vagy az állatok éheztetése) a fénymunkás magáénak érzi a problémát, még fájdalmat is érezhet. Ez a mély kapcsolat közelebb viszi az állatok és a természet világához.

6. Kicsit lázadó vagy

 

A fénymunkás kicsit kitűnik a többiek közül, és gyakran nem illik a „társadalom standardjába”. Nem igazán érdeklik a hierarchikus struktúrák és sokszor fellázad a hatóságok előtt, ha beletipornak elveibe és meggyőződéseibe. Ez az antiautoriter viselkedés a fénymunkások alapvető tulajdonsága.

7. Az emberiség hangjaként lépsz fel

 

A fénymunkás gyakran lép fel az emberiség érdekeinek képviselőjeként. A történelem során számos fénymunkás hozzájárult a világ jobbá tételéhez, megmutatva látásmódjukat művészi alkotások által, amelyekben más fénymunkások később magukra találnak.
Kreativitásuk, ismereteik és intuitív természetük nagy hatással van azokra, akik találkoznak velük.

8. Csodálod a Világegyetemet

 

Érezted már valaha az égboltot fürkészve, hogy létezik egy „másik otthon”?
A fénymunkást lenyűgözik a csillagok, a földi tapasztalatokon túl megérti létünket, és mindig az az érzése, hogy valami földön túlival van kapcsolatban. Kapcsolatban van azzal, ami a Forrást jelenti, az isteniséggel. Minden, ami az Univerzumban, az ő lelkükben is ott van és mindig fényt visznek oda, ahova irányítják őket.

9. Mindig vonz a személyes fejlődés, és másokat is próbálsz inspirálni

 

A fénymunkások mindig a legjobb tudásuk szerint élnek és másokat is hozzásegítenek ehhez. Mindennapi cselekvéseink egyszerű szokásoknak tűnhetnek, de ha elkezdünk a Fényre figyelni, akkor motivációval, pozitivitással és olyan cselekedetekkel akarjuk majd körülvenni magunkat, amelyek által többek lehetünk és fejlődhetünk. Ekkor fog vonzani a meditáció, az imádkozás, a jóga, a személyiségfejlesztő könyvek, hogy spiritualitásról szóló előadásokon és kurzusokon vegyünk részt, vagy, hogy templomba járjunk.

Ha ezek alapján úgy érzed, hogy te is fénymunkás vagy, akkor próbáld megkeresni a módját, hogy segíteni tudj az emberiségnek. Az Isten hozzád fogja küldeni azokat, akiknek a segítségedre, a benned levő Fényre van szüksége.

Végy valakit az életedből, akivel nézeteltérésed vagy konfliktusod van. Hunyd be a szemed, és képzeld magad elé ezt a személyt, képzeld el, amint egy csillogó, fehér ezüstös Fény árad ki belőled és elárasztja, majd teljesen betölti az elképzelt személyt. Légy hálás ezért a gyógyulásért, és kis időn belül tapasztalni fogod a konfliktus feloldódását, vagy, hogy az illető bocsánatot kér, vagy igazat ad neked, vagy egyszerűen magától kilép az életedből.

(Egyed Zsuzsanna)


2015. január 22., csütörtök

Egy álmot teljes mértékben lehetséges lesz rögzíteni a következő 10-15 éven belül



Ha egy élénk álomból ébredsz, de elfelejted, hogy miről szólt, érdemes lesz beszerezned egy álom felvevőt.




Bár egy ilyen eszköz talán még évekre van, a kutatók létrehoztak egy olyan rendszert, mely bioszenzoros headset segítségével képernyőn látható mozgóképeket képes létrehozni az egyén agyi aktivitása változásainak megfelelően.

A film, amit létrehoz, a készüléket viselő tudatalatti elméjének vizuális felvétele, mely bepillantást enged az álomvilágba.
A Manchester-i székhelyű Richard Ramchurn animátor állt elő a szkenner mozi élmény ötletével, mely lehetővé teszi, hogy mindenki másképp nézzen meg egy filmet.
Eredeti formájában beállítása lehetővé teszi, hogy a felhasználó egy művészeti digitális installációt manipuláljon.
“A narratívák és a rétegek építhetők, melyeket a felhasználó a koncentráció és a meditáció szintjén szabályoz. Bizonyos pontok módosítása a felhasználó pislogásának nyomon követésével érhető el.”
“A közönség az érzéseit ki tudja vetíteni a filmre, amit néznek, és ami egy sor egymást átfedő struktúrából jön létre, melyekkel kölcsönhatásba lépnek, vagy figyelmen kívül hagyják azokat,” – írta a Kickstarteren, melyet a projekt anyagi finanszírozásához használnak.
“A projekt célja, hogy az emberek képesek legyenek fizikailag is látni és hallani az álmaikat,” – magyarázta Ramchurn.
“Megvizsgáltuk a készüléket a Manchesteri Egyetemen tavaly, és egy csomó ember, akik használták, összehasonlították tudatos álom tapasztalataikat.”
A módszer a NeuroSky technológiai vállalat MindWave Mobile headsetjén alapul, melynek ára 159 dollár.
A vizsgálatok során az önkénteseket arra kérték, hogy viseljék a készüléket, és nézzenek egy rövid filmet.
Ramchun elmondta, hogy a “Szerkesztés ritmusa, hogy a film hogyan ugrik egyik jelenetről a másikra, az teljesen az azt néző személy elmeállapotától függ.”
“Csakúgy, mint egy álomban, nem igazán lehet ellenőrizni, hogy mi történik a képernyőn.”
“Az agy választja ki a hangokat és a látnivalókat, de nem igazán lehet irányítani őket, csak együtt kell velük haladni.”
A projekt kidolgozásához Walter Murch, az ‘Egyetlen szempillantás alatt’ című könyve adta az ihletet, amely összahasonlítja az álmokat a filmekkel.
“A probléma az, hogy egy filmet könnyű megjegyezni, mert tudatosak vagyunk, miközben nézzük, de nehéz egy álmot felidézni, ha már felébredtünk.”
“A headset tökéletes eszköz, hogy felfedezzük az álmainkat, mert előtérbe hozza a tudatalattinkat, hogy azt tudatosan is megtapasztalhassuk.”
Ramchun azt jósolja, hogy a tudományos fejlődés előrehaladtával akár részletes álom felvétel is lehetséges a közeljövőben.
Vannak olyan kutatások, melyek arra utalnak, hogy egy álmot teljes mértékben lehetséges lesz rögzíteni a következő 10-15 éven belül” – mondta.
(forrás: ujvilagtudat.blogspot.hu)


Spirituális intelligencia



Egy amerikai pszichológus szerint az EQ, vagyis az érzelmi intelligencia fontosabb az életben, mint az értelmi képesség, az IQ. Az agykutatás legfrissebb eredményein alapuló elmélet szerint pedig jórészt a spirituális intelligencia (SQ) határozza meg boldogságra való képességünket.



Isten bennünk van
- Munkám során - mondja Orosz Katalin pszichológus - sok olyan emberrel találkozom, akinek megvan mindene. Sikeres, gazdag, okos. Mégis valamiféle ürességet érez. Nem találja a helyét. Mondhatnánk úgy is, hogy csak létezik a világban, de nem része annak. Bár magas, olykor kiemelkedően magas az IQ-ja, mégsem képes helyes döntéseket hozni, nem képes a boldogságra. Miért? Ahhoz, hogy az ember harmóniában élhessen, tudnia kell, hogy nem az üres térben lebeg. Nem tehet meg bármit. Léteznek olyan magasabb erkölcsi értékek, amelyek minden kultúrában és minden korban azonosak. Nem azért kell követni őket, mert a törvények, az igazságszolgáltatás, valamilyen külső tényező késztet erre, hanem mert nélkülük az ember önzővé lesz és elmagányosodik.

A magányosság szorongást szül, a szorongás aláássa a lélek nyugalmát, a háborgó lélek pedig megbetegíti és elpusztítja a testet. Sajnos manapság lehet úgy is élni, hogy ezekkel a gondolatokkal soha ne találkozzunk. Azonban bizonyos rituálék segítségével, például meditációval, vallásgyakorlással vagy másokért végzett munkával képessé tehetjük magunkat arra, hogy a belső hangot felerősítsük és meghalljuk. Vagyis, hogy fejlesszük a spirituális intelligenciánkat.

Kiderült ugyanis, hogy módosult tudatállapotokban, például meditáció közben az agy kiterjedt területein az idegsejtcsoportok összehangolt aktivitása figyelhető meg. Ilyenkor az idegsejtek másodpercenként 40 hertz-en rezegnek, s ezzel hozzák létre azt az érzékleti és gondolati élményt, amikor a meditáló különleges, mély felismerésekre jut. Intelligenciánknak velünk született, belső adottsága a fantázia, a kreativitás, a tehetség, a spotaneitás.

Az érzelmi intelligencia

Az intelligencia mérésére alkalmas első teszt megírására a XX. század elején a francia Alfred Binet kapott megbízást hazája oktatásügyi minisztériumától. Arra kellett megoldást találnia, hogyan lehet idejekorán kiszűrni azokat a gyerekeket, akik nem tudnak megfelelni a szabályos iskolai követelményeknek. Az intelligenciatesztek második nagy áttörése akkor következett be, amikor az USA belépett az első világháborúba, és a hadsereg számára megfelelő képességű katonákat kellett kiválogatni. Az értelmi képességeket meghatározó tesztek aztán bevonultak a civil életbe. Iskolai, munkahelyi felvételik dőltek el segítségével. Az életben azonban kiderült, ez a módszer nem mindenható: a pályaválasztáshoz, a társtaláláshoz, a munkahely kiválasztásához, tehát személyes döntéseinkhez a tiszta ésszerűség nem elegendő. Szükségünk van érzelmi intelligenciára, vagyis EQ-ra is.

Az SQ segítségével tudjuk eldönteni, mi a jó és a rossz, a helyes és helytelen cselekvés. Ennek a képességünknek köszönhetjük, hogy képesek vagyunk önmagunkat gyógyítani, vágyainkat, késztetéseinket egy fontosabb, magasabb rendű cél érdekében elhalasztani. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy az SQ a bölcsességünk és a lelkiismeretünk. De nem csak az.

A neuropszichológusok találtak egy olyan területet a halántéklebenyben, amely a működő agyról készített felvételeken akkor mutat aktivitást, amikor a vizsgált személyek spirituális vagy vallásos témákat hallanak. Ennek az istenközpontnak, angol szóval god spotnak a létezését a modern agykutatás minden vizsgálata alátámasztotta. A halántéklebenynek ezt az aktivitását sokáig az epilepsziások és az LSD-fogyasztók látomásaival hozták kapcsolatba. Mára kiderült, hogy az egészséges embereknél is megtalálható. A god spot nem bizonyíték Isten létezésére, de megmutatja, hogy agyunk olyan irányba fejlődött, hogy végső létkérdéseket tudjon feltenni.

Hogyan működik az SQ?

Ki ne ismerné a helyzetet? Autóban ülve araszolgatunk a reggeli csúcsforgalomban, szabályosan haladva a számunkra kijelölt sávban. Tudjuk, hogy egy fontos értekezletre kell a munkahelyünkre érni. Főnökünk a pontatlanságot szigorúan bünteti. Érezzük, hogy késésben vagyunk, amikor a buszsávból valaki szabálytalanul elénk vág. Ő még átcsúszik a zöldön, mi már nem.

Milyen folyamatok játszódnak le az agyunkban ilyenkor? Hormonok sokasága áramlik ki agyunknak legősibb, legprimitívebb régiójából, a gerincoszlop tetejét körülvevő agytörzsből. Arról a területről, amely a törzsfejlődés során legkorábban alakult ki, s a túlélésért felelős. Alapvetően kétféle utasítást képes adni, támadj vagy menekülj. Agyunknak ez az érzelmi központja azt sugallja nekünk, hajtsunk át a piroson, érjük utol a szemtelen autóst, és tapossuk el. Legalábbis ordibáljunk vele egy jót, levezetvén a bennünk felgyülemlett feszültséget.

A körülbelül százmillió éve megjelent vékony, kétrétegű agykéreg, a gondolkodás területe azonban ellentétes értelmű parancsokat ad. Azt mondja, a pirosba hajtani veszélyes, az egész cirkusz csak további feszültségeket fog okozni, hagyd a fenébe a szabálytalankodó autóst. Vagyis agyunk két jól elkülöníthető területe, az érzelmeket hordozó limbikus rendszer és a gondolkodás területe, az agykéreg, kapcsolatba lépnek egymással.
A helyes döntést azonban egy belső központ, a világot egységesíteni képes, a spirituális intelligenciáért felelős centrum hozza meg.
Fejleszd SQ-dat!

1. Lefekvés előtt gondold végig napodat, mit tettél jól, és hol hibáztál.
2. Fogadd el a csodákat.
3. Tudatosítsd önmagadban, hogy meg akarsz változni.
4. Keresd meg önmagadban azt, amiért élsz, mi az, ami alapvetően meghatározza érzéseidet, cselekedeteidet.
5. Ne félj a fájdalomtól.
6. Ne állíts magad elé leküzdhetetlen akadályokat.
7. Céljaidat követve ne térj le a jó útról, csak akkor, ha egy jobbat találsz.
8. Meditálj, alkalmazz spirituális technikákat.
9. Légy képes céljaidat alárendelni másokéinak.

(forrás: astronet.hu)

 


2015. január 20., kedd

Miért halunk meg belül 25 évesen?



Egy remek kis motivációs videó, amit érdemes mindenkinek megnéznie, ugyanis nagyon jó a mondanivalója. Ideje, hogy Te is elgondolkozz azon, hogy hogyan éled az életedet, ébredj fel végre!



Prince Ea, amerikai rapper és aktivista.



Hidegen hagy a bőrszíned, a korod a nemed. Nem érdekelnek ezek a dolgok. Ezek nélkül is tudom, hogy van egy álmod ott legbelül! Amit titokban tartasz a világ elől, halogatod, kifogásokat keresel, hogy miért nem teszel érte. Azokra hallgatsz, akik azt szajkózzák: " Gondolkodj ésszerűen "! De a szíved mélyén tudod, hogy veszni hagysz valamit. És az életed csak elsuhan melletted. Hadd mondjak el valamit gyorsan.



Mi a leggazdagabb hely a világon? Tudod? Nem Kína vagy Dubai az, hanem a temető.


Mert a temetőben vannak a találmányok, amiket sosem találtak fel, üzletek, amiket nem kötöttek meg, dalok amiket nem énekeltek, könyvek, amiket nem írtak meg, eszmék melyeket nem hirdetett senki azért, mert féltek. Kockázatot vállalni féltek, akár csak Te.


Mondjak még valamit?

 


Te nem a temetőben vagy, még nem! Egyszer élünk, igaz? Minden múló pillanat örökre elszáll.
 
Soha nem indítod el még egyszer ugyanúgy ezt a videót mint, mikor az előbb a ,,Lejátszás-ra klikkeltél". Nem fogsz életedben ugyanúgy kétszer fogat mosni.

Érted már miért olyan fontos minden pillanat?

Ott kell lenned, át kell élned. És ki kell hoznod belőle a legtöbbet, meg kell élnünk az álmainkat, mert képesek vagyunk rá!

6000 éve feltalálta az ember a kereket, mindössze 6000 éve, az első repülő alig több, mint 100 éve repült. 50 évvel ezelőtt nem volt internet, se mobiltelefon. Szóval ne mond nekem, hogy olyan rég óta vagyunk itt, hogy mindent elértünk, amit lehet. Vannak álmaink, kihívások, amik arra várnak, hogy teljesítsük őket. Rád várnak.

Hellen Kellert egyszer megkérdezték, mi lenne annál rosszabb, ha vaknak születne? Azt mondta: "Sokkal rosszabb lenne, ha ugyan néznék, de nem látnék".

Miért nem tudjuk gyógyítani az összes betegséget? Miért nem jár mindenkinek tiszta víz, étel oktatás? Miért nincs béke a Földön? Miért kell meghalnunk, hogy a Mennyben legyünk? A földünk a világűrben van, ez lehetne a Mennyország. Csak egy kis változás itt (a fejedben ). Miért ne? Mert valaki azt mondja lehetetlen? Képtelenség? Soha egy szobrot nem emeltek a kritikusoknak. Folyton megmondják, hogy mit kéne tenned, pedig ők sem tették. Hagyd őket csináld, ahogy akarod, légy önmagad! Légy most itt, az álmaid valóra válhatnak. Ne legyél ezeknek a celebeknek a megszállotja: Kim Kardhasian... Éld a saját életed! Alkoss nagyot te magad! Azt mondják, az átlagos ember 25 évesen meghal, és 75 évesen temetik el. Tudod ez mit jelent? Magadnak kell rájönnöd. Ne hagyd, hogy a világ negatívitása magával rántson, ne hagyd eluralkodni. Ne arra menj, ahová jól járt utak visznek, hanem arra ahol még ösvény sincs! És vedd az akadályokat!

(forrás: vitalzone.hu)