2015. március 18., szerda

Szunnyadó, emlékező, néma gének



Már P. K. Anohin, orosz tudós is feltételezte, hogy vannak úgynevezett néma gének. Ezek nem vesznek részt a genetikai információk átadásában, de egyáltalán nem passzívak, ugyanis kódolják az összes információt arról, ami az emberek élete folyamán történt.


 Voltaképpen ezek sajátságos memóriák, amelyek molekuláris szinten emlékeznek mindenre, még arra is, amit az egyszerű memória letöröl. Ilyen emlékező sejtek a test minden részén vannak.

Ezért fordulhat elő, hogy amikor az emberek hozzáérnek valakihez vagy valamihez, akkor nagyon sok ilyen információt "szednek magunkra" olyan emberekről, akiket nem is ismertek. Az így hordozott adatok "szundikálnak", de vannak személyek, akik valamilyen oknál fogva fel tud ébreszteni ezeket az információkat.

Orosz kutatók szerint mindez változtathatja a "halál" értelmezését, hiszen amíg rendelkezésre áll a meghalt ember génanyaga, addig a hozzá tartozó információk is kinyerhetők. Akár az is előfordulhat, hogy klónozással a meghalt ember teljes értékű mása is létrehozható, mivel a "szótlan" gének őrzik összes információt, amit az ember megszerzett az élete során.
Ráadásul a megfelelő feltételek mellett a sejteket szinte korlátlan ideig meg lehet őrizni: Raul Kano, a Kaliforniai Egyetem professzora például sikeresen felélesztett egy 30 millió évvel ezelőtti mikrobát.
(forrás: zjano.eoldal.hu)